Pistacijos аukštos kokybės riešutai

Pistacijos – vienas vertingiausių riešutų, galintis padėti užsitikrinti sveiką ir gražų kūną, paskatinti lieknėjimo procesus, galiausiai, tai skanus užkandis, kuris valgomas ir vienas, dažnai naudojamas patiekaluose. Dauguma valgo pistacijas vienas, kadangi pasūdytos jos yra labai skanios. Tiesa, didelis druskos kiekis kenkia žmogaus organizmui, o kadangi jos labai skanios – valgoma itin dideliais kiekiais. Jeigu norite pajusti tikrą pistacijų naudą – tokiu atveju rekomenduojamos ekologiškos pistacijos. Tai natūraliais būdais išaugintas riešutas be jokių papildomų  prieskonių, kuris turi labai daug teigimų savybių ir dėl savo universalumo gali būti vartojamas kiekvieną dieną.

Pistacijos nauda

Tais  mažiausiai kaloringas riešutas, todėl galima suvalgyti didelį jūsų kiekį ir pavyks išvengti apvalumų ant figūros. Tiesa, pistacijos ne tik labai skanios. Jos turi ir daugiau privalumų, kurie paskatins kasdien į savo mitybą įtraukti bent kelis riešutus.

 1. Kasdieninis pistacijų vartojimas labai teigiamai veikia žmogaus širdį ir kraujagysles. Tad jeigu jūsų širdutė yra silpna – kasdien suvalgykite bent jau po 10 vnt. riešutų.
 2. Tiems, kurie skundžiasi silpnomis kepenimis ir dažnai tenka pajusti pykinimą – taip pat labai dažnai rekomenduojamos pistacijos.
 3. Jos puikus energijos šaltinis nėščioms moterims, kurioms tai pavyks sumažinti pykinimą. Žinoma, nepersistenkite su kiekiais. Kasdien reikia suvalgyti 10-15 riešutų, kad pavyktų užtikrinti pilnavertį naudingų medžiagų įsisavinimą.
 4. Dar vienas labai didelis privalumas, kuris paskatina, jog pistacijos riešutai yra vartojami kiekvieną dieną – jis padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Ir tai ne tik žmonių pastebėjimai. Mokslininkai atlikę daug tyrimų pastebėjo tendencija, kad vos porą mažų saujelių riešutų per dieną sumažina cholesterolį. Lygiai taip pat sumažėja ir anksčiau minėtos širdies ligos. Žinoma, kartu su pistacijomis reikia apskritai palaikyti sveiką mitybą ir valgyti subalansuotai, tačiau jau vien pistacijų įtraukimas į kasdieninę mityba yra labai gera pradžia.
 5. Ekologiškos pistacijos yra labai geras antioksidantų šaltinis. Rekomenduojama jas valgyti tiems, kurie turi spuoguotą odą. Didelė tikimybė, kad spuogai atsirado dėl kenksmingų medžiagų, kurios kaupiasi organizme. Organizmo valymas – būtinas, o kai tai daryti galima valgant skanius riešutus – nuostabu.
 6. Dar vienas privalumas – teigiamas poveikis ir smegenų veiklai, tad tie, kurie aktyviai dirba į savo kasdieninę mitybą turėtų įtraukti šių riešutų. Paprasčiausiai pasidėkite juos ant darbinio stalo ir kasdien suvalgykite bent po kelis riešutukus.
 7. Jeigu skundžiatės bloga rega, tokiu atveju ekologiškos pistacijos taip pat turėtų būti įtrauktos į jūsų mitybą. Joje esančios medžiagos padeda pagerinti regėjimą, padėti akims matyti kur kas geriau.
 8. Pastebėta, kad pistacijose esantys aliejai labai teigiamai veikia žmogaus nuotaiką. Ne veltui psichologai savo pacientams dažniausiai rekomenduoja valyti kuo daugiau pistacijų. Juk kai žmogaus nuotaika yra geresnė – spręsti problemas tampa kur kas paprasčiau.
 9. Po labai didelio fizinio krūvio, kuris reikalauja nemažai ištvermės – verta suvalgyti saujelę pistacijų, kadangi tai padeda organizmui greičiau atsigauti. Lygiai taip pat šiuos riešutus rekomenduojama valgyti tokiu atveju, jeigu sergate arba esate po operacijos. Tai padeda organzimui geriau jaustis, pripildo jį reikalingomis medžiagomis.
 10. Pistacijos valo kraują.
 11. Jos rekomenduojamos tokiu atveju, kai asmuo junta skrandžio skausmus. Jeigu Jus kankina rūgštys – pabandykite į kasdieninę mitybą įtraukti šių riešutų.
 12. Dar vienas didelis šių riešutų privalumas, kuris daugelį paskatina juos valgyti kiekvieną dieną – jos padeda numesti svorį. Kaip jau minėjome, jos padeda išvalyti organizmą nuo toksinų, tačiau greta to ir aktyvina žarnyno veiklą.
 13. Galiausiai, mokslininkų tyrimai rodo, kad kasdieninis pistacijų vartojimas padeda padidinkit ir vyrų potenciją.
Sužinok daugiau:  Cinamono nauda sveikatai

Akivaizdu, kad yra labai daug priežasčių, kodėl pistacijos turėtų būti Jūsų kasdieninės mitybos dalis.  Ekologiškos pistacijos užtikrins, kad Jūsų organizmas bus praturtintas reikalingos medžiagomis, todėl žmogus gerai jaučiasi.

Pistacijų vartojimas

Pistacijų riešutai turi labai daug privalumų, tačiau tikrai nebūtina valgyti jų labai dideliais kiekiais, jeigu norite pajusti visus anksčiau rašytus privalumus. Ypač rekomenduojamos ekologiškos pistacijos, kurios nėra sūdytos, tad pasižymi tik privalumais, negadina skrandžio net ir valgant didesniais kiekiais. Šie riešutai dažnai vartojami ne tik kaip užkandis, tačiau dedami į ledus, desertus, įvairius kitus patiekalus norint jiems suteikti išskirtinio skonio. Dar vienas pamėgsta pistacijų panaudojimo būdas yra aliejus. Šiuo metu žmonės vis dažniau aliejus iš riešutų spaudžiasi namuose, kadangi nori pagardinti salotas tik aukščiausios kokybės ir tikrai sveiku aliejumi.  Iš ekologiškų pistacijų pavyks išspausti ir ekologišką aliejų, kuris išlaikys natūralias savo savybes.

Visgi, pistacijų vartojimas turėtų būti saikingas. Per parą rekomenduojama suvalgyti ne daugiau nei 15 riešutų. Kadangi jie labai sotūs – jau po kelių pajusite pilnumą. Ypač rekomenduojama pistacijas vartoti tuomet, kai jaučiate alkį, tačiau iki pietų arba vakarienės dar liko laiko. Tai – puikus ir labai sveikas užkandis, kuris efektyviai numalšins alkį ir tuo pačiu padės išvengti blogųjų riebalų.

Pistacijų kaina

Pistacijų riešutai atstoja didelį kiekį skirtingų vitaminų, kurie gali padėti užtikrinti, kad žmogaus organizmas bus pilnai aprūpintas reikalingomis medžiagos. Kilogramo kaina, palyginus, maža, kadangi kasdieninei mitybai pagerinti užtenka vos kelių riešutų, kad žmogaus organizmas pasijaustų geriau. Juolab, spaudžiant aliejų net ir iš mažo kiekio riešutų galima gauti didelį kiekį aliejaus. Lygiai taip pat nusprendus spausti pistacijų pieną. Išsispausti namuose yra pigiau nei prekybos centruose, kadangi iš 100 gramų pistacijų galima gauti iki litro sveiko, ekologiško ir skanaus pieno.

Įdomybės apie pistacijas

 • Pistacijos – užbrandintas vaisius, kadangi medžiai juos veda net 2-3 metus. Įsivaizduokite, kiek reikia laukti, kol šis mažas, tačiau ypač naudingas vaisius, pasiekia Jūsų namų duris.
 • Dar viena įdomybė, kad pistacijos yra skinamos nakties metu. Paprasčiausiai labai saulėtomis dienomis pistacijų medžiai skleidžia neįprastą kvapą ir daugelis žmonių tikina, kad nuo jo pradeda suktis galva. Taigi, intensyviausi skynimai vysta nakties metu.
 • Vasario 26 diena yra tarptautinė pistacijų diena! Švęskite ją su mumis ir įtraukite pistacijas į savo kasdieninę mitybą.
 • Pistacijos yra ypač pamėgtos Kinijoje, kurs šis riešutas yra vadinamas laimės ir sėkmės riešutu. Būtent todėl juos priimta dovanoti per įvairiausias šventes, pavyzdžiui, Naujuosius metus.
 • Daugelis aukštos klasės restorane pistacijas patiekia prieš pagrindinį valgį taip norėdami sužadinti žmogaus organizmą ir tarsi paruošti skrandį. Sakoma, kad pistacijų prieš valgį pateikimas – aukšto lygio parodymas.
 • Pistacijas galima laikyti ilgą laiką tamsoje ir vėsioje vietoje. Nuo to visiškai nekinta nei jų išvaizda, nei skonis. Tad galite pigiau užsisakyti didesnį kiekį ir mėgautis skanėstais.

Dėl malonaus skonio pistacijas įtraukti į savo kasdieninę mitybą yra labai paprasta. Paprasčiausiai susmulkinkite jas ir sudėkite ant desertų arba į daržovių patiekalus. Jeigu nesate didelis riešutų mėgėjas – tai puiki alternatyva, kadangi neteks justi pistacijų skonio, kuris tiesa labai malonus, tačiau gausite visas reikalingas medžiagas, kurios užtikrina, kad Jūsų organizmas atsidės Jums ne tik puikia sveikata, tačiau ir gražia išvaizda.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: