Artrozė ir sąnarių gydymas – Svarbiausia informacija

Artrozė ir sąnarių gydymas

Dėl gana pasyvaus gyvenimo tempo žmonės serga įvairiomis ligomis kaip Artrozė sužinosite kaip vykstą sąnarių gydymas. Jeigu anksčiau daugeliui skaudėjo sąnarius dėl per didelio fizinio aktyvumo bei sunkaus darbo, tai šiuolaikinio žmogaus rykštė yra per mažas aktyvumas. Natūralu, kad nuo to kyla labai daug įvairiausių problemų.Sąnarių gydymas – Svarbiausia, kad šiais laikais reguliariai skiriant sau dėmesio galima nugalėti ir lėtines ligas. Na, arba bent jau sumažinti jų keliamus skausmus.
Viena iš tokių nemalonių ligų yra artrozė.

Kas yra artrozė?

Artrozė – sąnarių liga, kuri kartais paprasčiausiai įvardijama kaip sąnarių susidėvėjimas. Tai viena labiausiai paplitusių ligų, kuri pažeidžia sąnario kremzlę. Šios ligos iššaukėjas yra per didelis fizinis krūvis, kuris per daug apkrauna sąnarius ir to įtakoje susidėvėjusios kremzlės kelia labai nemalonius skausmus. Žinoma, ligą iššaukti gali ir daugiau faktorių, kaip kad paveldimumas, per didelis svoris, taip pat galūninės ašies taisyklingumas ir įvairiausios uždegiminės ligos.

Sąnarių artrozė

Sąnarių artrozės gydymas

Sąnarių Gydymas turi būti atliekamas iškart, kai tik pamatomas Sąnarių skausmas. Kuo žmogus daugiau delsia – tuo liga vis labiau plinta ir tuomet ją pažaboti tampa labai sudėtinga ir sąnarių skausmas tampa labai didelis. Pats paprasčiausias ir dažnai rekomenduojamas sąnarių gydymas yra operacija, kurios metu iš paciento audinių sistemos yra paruošiamas ląstelių mišinys, kuris yra leidžiamas į skaudamą vietą. Po procedūros problematinė vieta degenaruoja, tad sąnarys paprasčiausiai atsistato, todėl yra sumažinamas skausmas, patinimas, pacientas gali vėl sėkmingai judėti be jokio diskomforto.

Nors ši artrozė labai aktyvi tų žmonių tarpe, kurių kojos turi labai didelę apkrovą, tačiau pasitaiko ir tiems, kurie mažai juda. Štai todėl gydytojai nuolatos akcentuoja, kad kiekvieną dieną žmogus turi nueiti bent jau 10 000 žingsnių. Tokiu atveju jis užkirs kelią ne tik šiai kaip artrozė, tačiau ir daugeliui kitų ligų kaip Venų varikozė. Taip pat būtina mesti svorį ir sveikai maitintis. Šios rekomendacijos dažniausiai pateikiamos tokiu atveju, kai artrozė yra gana ankstyvoje stadijoje.
Be artrozė operacijos taip pat dažniausiai rekomenduojami priešuždegiminiai vaistai.

Artrozė ir neįgalumo laipsnis

Turint artrozę galima gauti tam tikrą neįgalumo laipsnį, kuris užtikrins piniginę kompensaciją ir tuo pačiu gali sumažinti Jūsų darbingumo lygį. Jeigu norite sužinoti, ar Artrozė, kuria sergate, yra pripažįstama kaip galinti suteikti invalidumo laipsnį – siūlome pirmiausia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Sekantis žingsnis – kreiptis į savo miesto arba rajono Darbingumo ir Neįgalumo nustatymo Tarnybą.

Invalidumo grupės prilyginamos:

 •  I invalidumo grupė – 20 proc. darbingumo lygiui;
 • II invalidumo grupė – 35 proc. darbingumo lygiui;
 • III invalidumo grupė – 50 proc. darbingumo lygiui.

Tepalas sąnariams gydyti

Sąnarių gydymas – Šiuo metu vaistinėje galima rasti labai daug įvairiausių tepalų sąnariams gydyti, tad norėdami rasti tinkamiausius turėtumėte pasitarti su savo gydytoju. Paprasčiausiai artrozė tikrai nėra vienintelė sąnarių ligą, tad priklausomai nuo problemos rekomenduojamas ir konkretus tepalas.

Visgi, sąnarių gydymui dažniausiai rekomenduojami šie:

 • VERSAN
 • MAGVIT
 • DOLOBENE
 • VOLTAREN
 • ARNIKA TEPALAS
 • TRAUMEEL
 • ZEEL
 • MAGNE B6
 • KALIUM PHOSPHORICUM
 • Ir kiti vaistai.

Dėl individualiai Jums labiausiai tinkamo vaisto reikia pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Rekomenduojame neužsiimti savigyda, kadangi taip galite padaryti dar daugiau problemų nei jų išspręsti.

Sąnario klubo operacijos: komplikacijos

Po sąnario klubo operacijos tenka susidurti su pačiomis įvairiausiomis komplikacijomis, kurios kartais sutvarkomos greičiau ir paprasčiau, o kartas reikalauja ir atidesnio gydymo. Bene pati dažniausiai pasitaikanti komplikacija yra protezo infekcija. Ryškiausias jos požymis yra pakilusi temperatūra, tad jeigu praėjus net ir kelioms savaitėms po operacijos pasijutote prastai, o temperatūra pakilo – tokiu atveju gali būti, kad infekcija jus “pasigavo”. Kai kuriais atvejais uždegimo gydymui net yra skiriami antibiotikai, tad viskas priklauso nuo esamos situacijos.
Prie komplikacijų labai daug prisideda ir atšalimas, tad jeigu nesaugosite savo kūno – problemos ir įvairios komplikacijos gali kankinti net ir praėjus metams laiko po operacijos.

Sužinok daugiau:  Laringitas: priežastys, simptomai ir gydymas

Vitaminai ir liaudiški metodai sąnariams

Kaip jau minėjome, vaistų pasirinkimas nuo šios ligos yra labai platus, tačiau kaip yra su vitaminais? O vitaminų vaistinėse taip pat labai daug. Geriausia pasikliauti ne vaistininko kompetencija, tačiau skaityti forumuose kitų žmonių komentarus, kadangi tokie atsiliepimai realesni ir padeda paprasčiau rasti labiausiai Jūsų sąnariams tinkamus papildus. O jų tikra labai daug. Nuo žinomesnių LIVE WELL gaminių, STAVI-FLEXIN papildų iki gal mažiau kiek žinomų CEMIO GEMZĖ, VITABIOTICS JOINTACE SPORT ir kitų papildų.

Taip pat egzistuoja liaudiški patarimai Artrozė, kurie gali padėt Jūsų sąnariams kur kas geriau jaustis.

Ką dažniausiai rekomenduoja močiutės?

 • Sąnarių skausmas – puiki gydomoji priemonė yra nesūdyti lašiniai. Juos naudokite ne į vidų, tačiau apdenkite skaudamą vietą.
 • Įvairiausios vonelės. Sąnarių skausmui sumažinti labai puikiai pasitarnauja įvaraus pobūdžio vonelės. Jas labiausiai rekomenduojama išbandyti prieš miegą, kadangi po jų sąnariai bus nurimę, nebeskaudės, galėsite ramiai eiti miegoti.
 • Taip pat puiki gydomoji priemonės yra paprastas receptas, kurio pagrindinis komponentas yra želatina. Puikiai tiks paprasta želatina, kuri turi būti sumaišyta su lediniu vandeniu. Išmaišius kartu įdėkite į šaldytuvą ir palikite iki ryto. Tuomet ryte gautą masę reikia šiek tiek pakaitinti ir galiausiai gerti ant tuščio skrandžio. Daugelis išbandžiusiųjų tikina, kad tai yra nuostabus vaistas no bet kurios vietos sąnarių
 • Taip pat dar vienas pasirinkimas yra gydymas naudojant kiaušinių lukštus. Lukštus, pirmiausia, nuplaukite su soda. Nuplautus lukštus reikia išdžiovinti ir kai jie taps traškūs – sumalti su kavamale. Gautą masę reikia vartoti vidiniam pavidalui. Tai labai puikus pasirinkimas kiekvieną rytą dar prieš valgį. Lukštus reikia užgerti paprastu vandeniu. Dažniausiai po tokių procedūrų jau po savaitės arba antros sąnarių skausmas Jūsų nebekankins.
 • Dar vienas unikalus receptas yra susijęs su šviežia žuvimi. Tuo pačiu skausmą gali sumažinti šviežios žuvies kompresai. Paprasčiausiai su ja apvyniokite skaudamas vietas ir dažniausiai jie sėkmingai ištraukia tuos skausmus. Labiausiai rekomenduojami nakties metu, prieš miegą.

Yra daug įvairiausių būdų, kurie gali sumažinti sąnarių skausmus ir artrozę apskritai. Tačiau bet kuriuo atveju pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją, kad jis įvertintų Jūsų sveikatos problemą ir pagal tai paskirtų patį tinkamiausią gydymą.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: