Paleo dieta – siekiantiems geresnės gyvenimo kokybės

Visi nori būti liekni, tačiau ne visi deda užtektinai pastangų, kad pavyktų išlaikyti gražias kūno linijas. Kol vieni aktyviai sportuoja ir valgo mažomis porcijomis, atsisako prasto, nevertingo maisto, tuo tarpu kiti išbando įvairiausias dietas kaip Paleo dieta ir vos baigę jų laikytis skubiai grįžta prie įprasto ir kasdieninio šokoladų valgymo.

Supažindinsime Jus su viena populiariausių ir viena geriausių rezultatų pasiekti bei IŠLAIKYTI galinčia dieta. Tai Paleo dieta, kuri kartais pavadinama Akmens amžiaus dieta.

Tiesa, ji turėtų tapti Jūsų gyvenimo palydove, kadangi nuklydus nei tiesaus kelio kilogramai ilgainiui gali sugrįžti, juolab, Paleo dieta dažniausiai suteikia daugiau energijos, tad pajutus gerą savijautą daugelis nori tai išlaikyti.

Kas yra Paleo dieta?

Pagrindinis Paleo dietos principas – valgyti kuo daugiau pirmykščio maisto, kurį vartojo mūsų protėviai. Taigi, vengti termiškai apdoroto maisto, į kasdieninę mitybą įtraukti kuo daugiau žalių vaisių bei daržovių. Taip pat į savo mitybą turėtumėte įtraukti ir mėsą bei žuvį, puikiai tiks ir kiaušiniai. Visgi, valgyti galima ne viską.

Dažniausiai šios dietos šalininkai atsisako cukraus, dirbtinių saldiklių, pieno gaminių. Druskos, kartais net ir grūdinės kilmės produktų, net ir ankštinių daržovių, galiausiai maisto, kuriame yra daug angliavandenių. Laikantis šios dietos svarbiausia valgyti tik ekologišką maistą, kurį galima rasti gamtoje. Verta pabrėžti, kad ši mityba naudinga ne tik žmogui, tačiau ir gamtai.

Ar verta laikyti Paleo dietos?

Ši mityba tinka ne tik tiems, kurie nori numesti svorio, tačiau ir sportininkams. Paprasčiausiai kasdieninėje mityboje yra daug baltyminio maisto, angliavandenių kiekis mažas ir tie, kurie yra, vertingi ir ilgai suteikiantys energijos. Ši dieta rekomenduojam tiems, kurie turi širdies problemų, kuriems gresia diabeto rizika. Kai kurie teigia, kad Paleo dieta yra tarsi prevencinė vėžio priemonė.

Sužinok daugiau:  Kalorijų skaičiuoklė: kaip nepastebint suvartoti mažiau kalorijų

Ka valgyti metant svori?

Jeigu norite jaustis ramus, kad šios dietos metu vartojami produktai yra naudingi – siūlome rinktis tokius, kurie Lietuvoje arba gretimose šalyse auga pagal tam tikrą sezoną. Tiesa, jeigu negalite gyventi be egzotiškų vaisių, tačiau kasdien neinate į prekybos vietas bei turgelius – vaisius galima sėkmingai užsišaldyti. Tuomet vaisiai bus visada po ranka.

  1. Kasdien siūlome suvalgyti vaisių iki 200 g. Rinkitės tuos, kuriuose yra kuo mažiau cukraus. Jeigu negalite gyventi be kepto maisto – tokiu atveju rinkitės ne įprastą aliejų, ne dažniausiai pasirenkamą saulėgrąžų.
  2. Puikiai tiks riešutų, kokosų, avokadų, kurie naudingi mūsų organizmui. Tiesa, be visi tinkami maisto kepimui! Kai kurie tinkami tik salotų gardinimui.  Apskritai laikantis šios dietos kepti maistą siūlome kuo rečiau.
  3. Jeigu valgyti žalius maisto produktus pabodo – tokiu atveju geriausia yra virimas arba troškinimas. Galima saikingai naudoti prieskonius, tačiau taip pat – natūralius. Daugelį galima užsiauginti savo sode arba ant virtuvės palangės: petražolės, bazilikas, krapai bei kiti.

Norime priminti, kad visi radikalūs mitybos principai yra blogi. Svarbiausia kasdien valgyti subalansuotą maistą norint numesti svorio , gerti kuo daugiau vandens bei judėti.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: