Kalorijų skaičiuoklė: kaip nepastebint suvartoti mažiau kalorijų

Kalorijų skaičiavimą daugelis renkasi kaip paprasčiausią svorio mažinimo priemonę. Pamirškite sudėtingas dietas, kai atsisakoma kokių nors maisto produktų, valgomas vienas ir tas pats patiekalas . Maitinkitės subalsuotai, leiskite sau pasilepinti, tačiau tuo pačiu kasdien sekite suvartojamų kalorijų skaičių, kad pavyktų išdeginti daugiau nei suvalgote.Sužinokite kaip numesti svorio.

Tiesa, kalorijų skaičiavimasir Kalorijų skaičiuoklė kai kuriems gali atrodo tikras vargas.

Norėdami Jums padėti supaprastinti svorio metimą – pateiksime kelis būdus, kurie leis nepastebimai suvartoti mažiau kalorijų ir tuo pačiu sumažinti kūno apimtis.

Kiek suvartoti kalorijų?

Kasdieninis jūsų suvartojamų kalorijų skaičius varijuoja priklausomai nuo to – koks yra Jūsų ūgis bei svoris, koks yra Jūsų fizinis aktyvumas ir ką norite padaryti su savo svoriu: priaugti, išlaikyti ar numesti, net nuo medžiagų apykaitos, kūno masės indekso bei kitų aspektų.

Sužinok daugiau:  Kalorijų lentelė - kiek kalorijų turi tam tikri maisto produktai

Pagal Mifflin St. Jeor formulę, kuri sukurta remiantis daugkartiniais tyrimais, per dieną moteris turi suvartoti apie 2000 kalorijų norėdama išlaikyti svorį arba 1500 kalorijų norėdama sistemingai po labai mažai jį mesti. Tuo tarpu vyras turi suvartoti apie 2500 kalorijų norėdamas išlaikyti svorį arba 2000 jeigu nori mažinti.

Tiesa, skaičiai tik orientaciniai. Juolab, per mažas suvartojamų kalorijų skaičius gali būti žalingas Jūsų kūnui, svoris kris lėčiau, kadangi kūnas pradės „taupyti“ suvalgomą maistą. Tad mažas kalorijų skaičius ne visada geras būdas mesti kilogramus.

Kalorijų skaičiuoklės internete

Kalorijos, kurios paprasčiau gali būti pavadinamos kaip energijos matavimo vienetas, bus skaičiuojamos lengviau jeigu naudositės specialiomis skaičiuoklėmis. Šiuo metu jų pasirinkimas labai platus. Tiek puslapiai, tiek programėlės telefone.
Bene labiausiai pripažinti internetiniai puslapiai yra:

  1. MyFitnessPal
  2. Lose It!
  3. FatSecret
  4. Cron-o-meter
  5. SparkPeople

Žinoma, kalorijų sekimas reikalauja pastangų, tačiau matant rezultatus dažniausiai motyvacija auga. Galiausiai, sistemingai metant kilogramus galėsite jaustis ramus, kad taisyklingai maitinantis  numesti kilogramai nebesugrįš.

Sumažink kalorijų skaičių: baltymai ir angliavandeniai

Šiais laikais vis garsiau akcentuojama, kad angliavandeniai yra patys aktyviausi svorio augintojai. Tiesa, tikrai ne visi. Šiuo atveju kalbama apie greituosius angliavandenius, kaip kad cukrus. Tai reiškia, kad daržovės tikrai geras pasirinkimas ir jos privalo būti kasdieninėje Jūsų mityboje.

Fiksuojama, kad baltyminis maistas taip pat dažniausiai sumažina alkio jausmą, suteikia energijos, o tuo pačiu išvengiama užkandžiavimo. Žinoma, ne visi baltymai vienodai vertingi, juolab, reikia mokėti juos tinkamai paruošti.

Tiesa, patys baltymai pagreitina metabolizmą, jie sunaudoja vien 100 kalorijų, kad sudegintų kasdien valgomą maistą. Galiausiai, fiksuojama, kad per dieną galima suvartoti net 400-iais kalorijų mažiau, jeigu rinksitės baltyminį mistą. Paprasčiausiai jis suteikia minėtą sotumo jausmą, tad žmonės valgo kur kas mažiau.

Taigi, jeigu norite sumažinti svorį – į savo mitybą paprasčiausiai įtraukite daugiau baltymų.

  • Labiausiai vertinama garinta žuvis arba mėsa. Venkite riebalų bei druskos.
  • Sumažink kalorijų skaičių: venk saldžių gėrimų.

Žinoma, ne visų, kadangi naminiai kompotai, saikingai, nėra labai blogas pasirinkimas. Tačiau vaisvandeniai, net ir sultys – pats paprasčiausias būdas priaugti svorio. O jų atsisakymas – lengviausia būdas kasdien suvartoti tam tikrą kalorijų skaičių. Atsisakyti šių gėrimų nėra labai paprasta, kadangi dažnas jaučia didelę priklausomybę cukrui. Visgi, tai vieni labiausiai nutukimą skatinančių kasdieninių maisto gaminių.

Vartojant daug cukraus kyla ne tik nutukimo rizika, tačiau tuo pačiu dažnai susiduriama su sveikatos problemomis. Dažniausiai saldžiuosius gėrimus renkasi vaikai. Ypač – sultis, kurios net ir tėveliams neatrodo blogas gėrimas. Tačiau yra. Skaitykite etiketes ir rinkitės natūralias sultis, dar geriau – vaisius. Saikingas cukraus kiekis iš vaisių – nėra blogas, Priešingai – net reikalingas.

Sumažink kalorijų skaičių: didesnis vandens kiekis.

Turbūt visi puikiai žino nuolatos akcentuojamą taisyklę, kad kuo daugiau vandens gersite – tuo sveikesnis būsite. O tuo pačiu ir lieknesnis. Žinoma, tai nereiškia, kad per dieną verta išgerti penkis litrus vandens. Sočiai užteks ir standartinių dviejų. Jeigu geriate daug kavos – tokiu atveju išgeriamo vandens kieki turi būti kiek didesnis, nes kava pašalina skysčius iš organizmo.

gerkite vandei

Per dieną išgerdami apie du litrus vandens sumažinsite apie 100 kalorijų. Lygiai taip pat geriant vandenį prieš valgį – dažniausiai suvalgoma mažiau, tad tai dar vienas puikus būdas sumažinti porcijas be alkio jausmo.  Galiausiai, tyrimai atskleidžia, kad vanduo gali padėti pagreitinti medžiagų apykaitą. Gerkite kasdien, didinkite kiekius, jeigu atrodo, kad gėrimo procesas yra labai sunkus.

Sumažink kalorijų skaičių: mažink angliavandenių kiekius

Pirmoji taisyklė – didesnis baltymų kiekis, tad antra svarbi – mažesnis angliavandenių skaičius. Ypač – rafinuotų, kurie ne tik „augina riebaliukus“, tačiau apskritai neturi naudos Jūsų organizmui.

Sumažinus suvartojamų angliavandenių kiekius jau po kelių dienų pamatoma, kad alkio jausmas kur kas mažesnis. Paprasčiausiai rafinuoti angliavandeniai yra vieni pagrindinių alkio jausmo sukėlėjų, tad saikingas jų atsisakymas dažniausiai padeda kur kas geriau jaustis. Juolab, moksliniai tyrimai atskleidžia, kad mažai angliavandenių turinti dieta yra naudinga asmenims, kurie skundžiasi  2 lygio diabetu.

Jeigu sumažinus angliavandenių kiekius jauti, kad trūksta energijos, tokiu atveju padidink jų kiekį. Tačiau rinkis nerafinuotus ir nekrakmolingus angliavandenius.

Geriausias pasirinkimas – lapinės daržovės. Kasdieninėje mityboje jų turi būti kuo daugiau!
Akivaizdu, kad svorio metimas nėra jau toks sudėtingas. Svarbiausia apriboti kelis dalykus ir tuo pačiu padidinti kitus, o suradus Jūsų organizmui labiausiai tinamą balsą – maitintis sveikai.

Greta to reikalingas bent minimalus fizinis aktyvumas. Tokiu atveju ne tik atrodysite, tačiau ir jausitės puikiai!

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: