Ar vaikas Autistas ? Kas yra autizmas – kokie yra autizmo požymiai

Natūralu, kad net ir šiais laikais, kai apie autistus ir autizma informacijos labai daug – žmonės vis dar nežino kaip su jais bendrauti. Kol vieni juos stengiasi integruoti į visuomenę, tuo tarpu kiti abejoja, ar jie yra pajėgūs susitvarkyti su kasdieninėmis problemomis.

 

Autizmas – ne liga, tai diagnozė su kuria reikia susitaikyti. Ne pačiam žmogui, tačiau aplinkiniams.

Autizmo požymiai

Kas yra autizmas? Tai neurologinis sutrikimas, kuris labiausiai pasireiškia bendravimo bei komunikacijos sferose, taip pat, socialinių įgūdžių stokoje, tam tikrose elgsenos vystymosi stadijose, kurios tampa lėtesnės nei įprastai besivystantiems vaikams. Tai asmuo, kuris visiškai kitaip suvokia pasaulį nei daugelis. Tiesa, tas suvokimas labai skirtis, tad vieni autistai mažai kuo skiriasi nuo kasdienybėje sutinkamų žmonių, kai tuo tarpu kitiems reikia nuolatinės pagalbos.

  • Autizmas nėra liga, kadangi ja negalima užsikrėsti.
  • Šiuo metu neegzistuoja vaistai nuo autizmo, tačiau siūloma labai daug terapijų, kurios padeda žmogui paprasčiau integruotis į visuomenę.
  • Žinoma, šis sutrikimas daro įtaką tiek paties žmogaus, tiek jo artimųjų gyvenime.
  • Deja, tokia būklė tęsiasi visą gyvenimą, tačiau galima terapijomis ją kiek pagerinti.
  • Autistai dažniausiai neturi fizinių kūno pokyčių, tad jų problemą gali būti sunku atpažinti.

Kaip suprasti autizmą?

Žinoma, jeigu bendraujate su žmogumi ir žinote, kas jis turį sindromą – kur kas paprasčiau jį suprasti. Deja, dažnas nesupranta, kad bendrauja su autistu, todėl nemoka priimti žmogaus nežinodamas, kokios problemos jį kankina.
Jeigu namuose yra žmogus, kuris turi ASU – tokiu atveju neišvengsite aplinkinių klausimų apie šią ligą. Geriausia visada turėti išsamų, tačiau tuo pačiu paprasta ir konkretų atsakymą apie šio žmogaus požiūrį į aplinką bei pasaulį.

Autizmo testas

Dažniausiai autizmą diagnozuoja pediatras, kai jis pamato, kad vaiko raida yra kiek lėtesnė nei turėtų būti. Tačiau autizmo testą galite atlikti ir savo namuose.
Vaiko elgesį reikia vertinti per tam tikrus jo gestus bei elgesį. Tiesa šis testas turėtų jus paskatinti apsilankyti pas specialistą, tačiau tikrai nereiškia, kad atitikęs visus simptomus vaikas turėtų būti tapatinamas su autistu.

  1. Ar vaikas labai dažnai ploja rankomis? TAIP, NE, KARTAIS.
  2. Ar vaikas bando užmegzti santykius su aplinkiniais rodydamas įvairias mimikas? TAIP, NE, KARTAIS.
  3. Ar jis reguliariai vartoja tuos pačius žodžius? TAIP, NE, KARTAIS.
  4. Ar vaikas kalba frazėmis? TAIP, NE, KARTAIS.
  5. Ar vaikas juokiasi, kai juokiasi aplink jį esantys žmonės? TAIP, NE, KARTAIS.

Iš klausimų bei atsakymų matyti, kad tam tikra elgsena turėtų paskatini daugiau pasidomėti jo psichine sveikata.

Sužinok daugiau:  Kaip įveikti vaiko isteriją?

Turite žinoti, kad…

  • Autistai taip pat turi jausmus: jie myli ir kenčia, jie liūdi… Tačiau dažniausiai išreikšti savo jausmus tokiems asmenims yra sunkiau. Jeigu emocijų mažiau – tai nereiškia, kad jie apatiški.
  • Tokie žmonės dažniausiai atrodo kaip labai nenoriai bendraujantys. Tačiau tai nėra visiškai tiesa, kadangi daugelis autistų nori, tačiau paprasčiausiai nemoka bendrauti. Geriausia mokytis per tą patį bendravimą. Svarbiausia toleruoti žmogų ir suteikti galimybę išmokti.
  • Labai svarbu suteikti autistui daugiau dėmesio. Jis labai mielai kalba jiems įdomiomis temomis, tad kuo daugiau dėmesio skirkite tiems dalykams, kurie jį domina. Tokiu atveju pavyks užmegzti ryšį.
  • Išties pasitaiko autistų, kurie labai gabūs tam tikrose sferose. Labai svarbu jiems suteikti galimybę jose tobulėti. Galbūt tai augantis genijus?

Nors gali taip neatrodyti, tačiau autistai supranta, kad jie yra kitokie nei visi. Štai todėl jie labai dažnai renkasi vienatvę, nors dėl to visiškai nesijaučia laimingi. Priimkite juos į savo ratą ir elkitės taip pat kaip su kitais artimaisiais.

Autistas – toks pats žmogus, kaip ir Jūsų kaimynas, tik turintis sindromą. Tačiau jis nori turėti draugų, nori būti mylimas ir mylėti, nori būti SUPRASTAS.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: