Žvynelinė: priežastys, simptomai ir gydymas

Visi norime turėti gražią veido bei viso kūno odą, tačiau taip jau yra, kad toli gražu ne visi gali pasigirti tokia oda, kokią turi pasaulinės žvaigždės. Apskritai, šiuo metu grožio kultas yra labai aktyvus, tad nieko keisto, kad daugeliu atveju tiek merginos, tiek vaikinai išbando kuo daugiau įvairiausių priemonių, kurios gali padėti susigrąžinti nuostabią odą. Na, arba tokią įsigyti tokiu atveju, jeigu iki šiol turėta visada buvo problematinė.

Žvynelinė arba kitaip psoriazė yra tikrai nemaloni liga, kuri kankina daugelį žmonių. Visgi, kaip ir visos kitos nemalonios ligos, taip ir ši turi savus gydymo metodus, kurie gali padėti greičiau pasveikti ir tuo pačiu džiaugtis, kad kartą išnykusios problemos daugiau paprasčiausiai nebeapsunkins gyvenimo.

Kuo daugiau žinosite – tuo tikresnis būsite, kokios priemonės gali padėti susitvarkyti su šia nemalonia liga. Tad trumpai apie viską nuo pat pradžių.

Žvynelinė: simptomai

Psoriazė dažniausiai išskiria tais pačiais ryškiais simptomais, kurie ir išduoda, kad jus kankina ši nemaloni liga. Nors pas vienus ji būna aktyvesnė, tad ir simptomų daugiau, o pas kitus ne tokia atgrasi simptomai, visgi, dažniausiai išskiriami šie simptomai, kurie pripažįstami kaip geriausiai reprezentuojantys šią odos ligą.

  • Oda padengta žvynais – pats svarbiausia simptomas, kad jus kankina ši problema.
  • Taip pat labai dažnai susidaro nemalonūs odos mazgeliai.
  • Kai kurie teigia, kad jiems labai aktyviai skauda sąnarius, tad tai svarbus simptomas galintis išduoti šią ligą.
  • Daugelis turintys žvynelinę tuo pačiu skundžiasi ir nagų pažeidimais.
  • Įprastas bėrimas, kuris gali kankinti visą kūną.
  • Taip pat ir pūslelės, kurios susidaro ant odos.

Kuo daugiau simptomų pasireiškia – tuo liga yra labiau progresavusi ir tuo pačiu reikia efektyvesnių metodų, kurie gali padėti ją nugalėti. Žinoma, kuo greičiau priemonių bus imamasi – tuo ir gydymas bus greitesnis bei efektyvesnis. Žvynelinės požymiai, bet kuriuo atveju, skatina sunerimti ir apsilankyti pas gydytoją, o ten jau diagnozuojama ši liga.

Žvynelinės priežastys

Iki šio nors, ir yra atlikta labai daug įvairiausių tyrimų, tačiau nėra aišku, kodėl ši nemaloni liga kyla. Juolab, net sunku išskirti vieną žmonių grupę, kuriai ji pasireiškia dažniausiai, kadangi užklumpa tiek jaunus, tiek vyresnio amžiaus  ir nepriklauso nuo jų galimybių prižiūrėti savo kūną arba sveikatą. Kai kurios hipotezės teigia, kad liga yra susijusi su imuninių sistemos ląstelių sąveika su aplinkos veiksniais. Žinoma, tokiu atveju žmogus turi gentišką polinki sirgti šia liga.

Dažniausiai psoriazė ligą iššaukia tokie veiksniai, kaip kad:

  • Pastebima, kad psoriazė ligą dažniausiai turi tie, kurie skundžiasi viršutinių takų infekcijomis.
  • Psoriazė taip pat pasitaiko tiems asmenis, kurie jaučia emocinę įtampą bei nuolatinį stresą.
  • Jeigu aktyviai vartojate alkoholį arba rūkote – tokiu atveju patenkinate į rizikos grupę. Tiesa, ne tik dėl žvynelinės, tačiau ir sergant pačiomis įvairiausiomis ligomis.
  • Daugelis vaistų taip pat gali sukelti odos pakitimus. Jeigu sergate depresija arba kraujagyslių ligomis, tokiu atveju didėja tikimybė, kad žvynelinė bus Jūsų gyvenimo palydovas.
  • Jeigu aktyviai vaikštote į soliariumą arba būnate ant saulės. Paprasčiausiai ultravioletinių spindulių poveikis gali paskatinti ir šios nemalonios ligos atsiradimą.
  • Iššaukia ir mechaninis odos sudirginimas: spaudimas, traumos bei nudegimai.

Nemalonią žvynelinės ligą gali iššaukti labai daug simptomų. Suprantama, kad didžiausia tikimybė ja sirgti yra tiems asmenims, kurie turi daug žalingų įpročių, kurie prastai maitinasi ir nuolatos patiria stresą. Žinoma, tokie asmenys gali susirgti daugeliu kitų ligų, tad norėdamas džiaugtis gražiu kūnu bei puikia sveikata – turite skirti laiko savo organizmo puoselėjimui.

Žvynelinė: ligos etapai

Kadangi skiriasi psoriazės ligos intensyvumas, tuo pačiu skiriasi ir ligos etapai, kurie prasideda nuo pačių pirmųjų požymių ir juda link kur kas aktyvesnių, kurie sukelia kur kas daugiau nemalonumų nei tik paraudusi oda. Dažniausiai bėrimai taip pat labai sistemingai didėja, gydymas yra būtinas. Nuo mažiausio ploto iki labai plačiai, net po visą kūną plintančios psoriazės ligos, kuri vėliau gali sukelti sąnarių skausmus ir aktyvų niežulį. Tiesa, verta akcentuoti, kad žvynelinė gali plėstis ir ant galvos odos, tačiau oda nuo to neplinka, tad galite jaustis ramesnis. Tiesa, tuo pačiu tepti vaistus tampa sudėtingiau, tad kai kurie specialiai nusiskuta, kad galėtų paprasčiau išsigydyti psoriazė nemalonią ligą, o vėliau vėl atsiauginti plaukus.

Sužinok daugiau:  Menstruacijos: viskas, ką kiekviena turi žinoti apie savo ciklą

Skiriantis įvairiems simptomams ir jų mastams tuo pačiu skiriami šie ligos etapai.

  • Delnų ir padų žvynelinė. Suprantama, kad šiose vietose atsiranda labai nemalonūs išbėrimai. Čia oda yra labai stora, tad ir patys išbėrimai dažniausiai labai skaudūs, kartais gali net virsti skauduliais.
  • Kartais pasitaiko ir gleivinės žvynelinė. Tiesa, tai retesnis jos pobūdis. Dažniausiai žvyneliai atsiranda burnoje.
  • Dar viena labai nemaloni forma yra nagų žvynelinė. Labai dažnai nuo jos nukenčia nagas ir net nukrenta. Tai sukelia skaudulius, gydymas būtinas.
  • Eritroderminė žvynelinė. Tai pati aktyviausia žvynelinė, kuri pažeidžia vis kūno odą. Dažniausiai oda tampa raudona ir pabrinkusi, jaučiamas didelis diskomfortas bei sausumas.

Jūsų ligos etapą geriausiai nustatyti gali gydytojas įvertinęs būklę.

Žvyneline: ko negalima valgyti

Įvairūs tyrimai rodo, kad žvynelinė liga ir gydymas bus greičiau įveikiama tokiu atveju, jeigu bent šiek tiek pasikoreguosite savo mitybą. Apskritai labai daug ligų kyla tik todėl, kad žmonės per mažai dėmesio skiria tam, ką jie kiekvieną dieną valgo. Pasirūpinus savo mitybą pavyks apsaugoti savo organizmą ir kur kas geriau jaustis, galbūt net susitvarkyti su tokia nemalonia liga kaip žvynelinė.

Turbūt kaip stengiantis panaikinti kuo daugiau kitų ligų, taip ir šiuo atveju sveikiausia valgyti kuo daugiu vaisių ir daržovių. Žinoma, viskas saikingai, kadangi per didelis kiekis gali būti žalingas, nes juose yra labai daug cukraus. Visgi, šiek tiek – būtina, kadangi taip organizmas gaus reikalingus vitaminus. Lygiai taip pat kaip ir vartojant daržoves – tai puikus gydymas. Ne tik termiškai apdorotas, tačiau ir žalias, kadangi būtent žalių daržovių valgymas dažniausiai veiksmingiausias būdas aprūpinti organizmą vitaminais. Ypač išskirtume lapines, kurios savyje turi labai daug naudingų vitaminų kurie garantuoja, kad visada būsite sveikas, laimingas ir gražus.

Taip pat akcentuojama, kad skaidulinis maistas šiuo atveju labai pasiteisintų. Per dieną reikia suvalgyti bent jau 400 g. skaidulinių maistų produktų. Tokiu atveju puikiai veiks žarnyno sistema, o jos sutrikimai labai dažnai sukelia ir pačias įvairiausias sveikatos problemas. Venkite cukraus ir angliavandenių, kurie yra labai greitai pasisavinami ir kartais paprasčiausiai pavadinami nenaudingais. Tokiu atveju Jūsų kūnas bus kur kas laimingesnis ir atsidėkodamas intensyviai kovos su sveikatos problemomis.

 

Žvynelinė – vaistai

Apsilankius pas gydytoją jis rekomenduos Jums tinkamiausius vaistus, kurie gali padėti sėkmingai susidoroti su sveikatos problemomis. Kadangi kiekvieno paciento organizmas yra individualaus – dažnai skiriami ir skirtingi vaistai. Nors iki šiol dar nėra surasta vaistų, kurie visiškai išgydo žvynelinę, tačiau farmacininkai labai intensyviai stengiasi palengvinti gyvenimą šia liga sergantiems žmonėms, tad ieško būdų, kurie padės panaikinti nenorimas ligos pasekmes.

Kartais kaip efektyvus vaistas yra įvardijamas soliariumas. Nors apskritai jis nėra rekomenduojamas odai, tačiau siekiantys bent minimaliai sumažinti žvynelius ant odos – turėtų apsilankyti soliariume. Tiesa. Šiuo atveju svarbu kokybė ir dažnesnis lankymasis. Tokiu atveju pavyks pakoreguoti odą ir pasistengti sumažinti jos estetiką.

Galiausiai, žvynelinė – užkrečiama? Tikrai ne, tačiau tai gana mąslus mitas, kuris kartas atgraso nesergančius bendrauti su tais, kurie serga šia liga. Viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus organizmo, tad jeigu Jūsų pažįstamas serga šia nemalonia liga, tai nereiškia, kad prisilietus ir jūs  susirgsite. Ji neplinta nei oru, nei lytiniu būdu, tad jauskitės saugūs ir net ir turėdami šią ligą neatsiribokite nuo kitų žmonių. Gyvenkite įprastą gyvenimą, tik lygiagrečiai išbandykite papildomas priemones, kurios gali padėti Jums turėti kur kas gražesnę odą.

 

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: