Kaip įveikti vaiko isteriją?

Vaiko isteriją – Vaikai kur kas jautriau pergyvena emocijos kismus, tad pyktis, kurį ije jaučia dažniausiai būna kur kas aštresnis nei suaugusiųjų. Juolab, vaikai visiškai savęs nevaržo ir kai yra nepatenkinti – tai parodo. Vaikų ožiukai išties gali išvesti suaugusius iš kantrybės. Juolab, tinkamai nesusitvarkius su vaiko emocijomis vėliau gali tekti susidurti su rimtesniais iššūkiais, kadangi paaugliški pykčiai būna dar didesni.

Vaiko isterijos priepuoliai praeis kur kas paprasčiau, jeigu žinosite kaip reikia su jais susivaldyti. Jūsų dėmesiui – patarimais dalinasi vaikų psichologė kaip įveikti vaiko isteriją.

  1. Supykus vaikui tai isterija – tramdykite savo pykti. Vaikai linkę stebėti tėvus ir pamatę, kad tėveliai rėkia, blaškosi –gali pradėti mėgdžioti tokį elgesį.
  2. Svarbu ramiai reaguoti į vaiko ožiukus – tai vaiko isteriją. Ramiu balsu kalbėsite su vaiku, paaiškinkite situacijos blogumą, tarkitės, kaip galima paprasčiau išspręsti esamą problemą.
  3. Žinoma, kai vaikas labai piktas – diskutuoti su juo dažniausiai neverta, kadangi kiekvienas tėvelių pasakytas žodis dar labiau erzina vaiką. Pirmiausia palaukite kol vaikas apsiramins – tik tada bandykite ieškoti kompromiso.
  4. Parodykite vaikui, kad puikiai suprantate jo emocijas ir kad tai yra vaiko isteriją. Sakykite jam, jog suvokiate, kad jis pyksta dėl vienos arba kitos situacijos, parodykite, kad esate jo pusėje, bandykite jį nuraminti palaikančiais žodžiais. Tačiau jokiu būdu neleiskite vaikui laimėti ginčo, jeigu jis nėra teisus. Užtenka parodyti paramą, kad vaikas nusiramintų.

Patarimais dalinasi vaikų psichologė kaip įveikti vaiko isteriją.

  1. Jokiu būdu nesijuokite iš vaiko, kai jis pyksta. Taip pat nevartokite tokių gražių, kad „pykdama atrodai negraži“ ar panašiai. Tai gali dar labiau supykdyti vaiką.
  2. Supykęs vaikas tampa labai jautrus, tad kiekvienas netinkamas žodis jį gali dar labiau supykti. Geriausia pokalbio metu nevartoti tokių žodžių, kaip kad: „nenervink“ ir panašiai. Dažniausiai tai sukelia agresiją ir vaikas pradeda dar labiau ožiuotis. Kai yra vaiko isteriją nevartokite liepiamosios nuosakos, kadangi supykęs vaikas elgsis priešingai nei jūs sakote.
  3. Ieškodami kompromiso neleiskite vaikui laimėti, tačiau parodykite, kad surasti balansą, kuris tenkins abi puses, tikrai įmanoma. Žinoma, nebent vaikas elgiasi blogai. Tokiu atveju reikia nebijoti jo nubausti, tačiau reikia paaiškinti ką jis blogo padarė.
  4. Suteikite galimybę vaikui pasiaiškinti ir išklausykite jį. Nesakykite, kad jo pasiaiškinimai yra nieko verti ir tai melas ir tiesiog vaiko isteriją. Sukurkite tokią situaciją, kad vaikas pats išsikalbėtų ir per pokalbį padėkite jas pačiam suprasti, kodėl jis blogai pasielgė ir ką reikia taisyti jo elgesyje.
Sužinok daugiau:  Joga – norintiems pasveikti ir geriau jaustis

Vaikai dažnai prieš pykti  ir vaiko isteriją pradeda keisti savo kūno kalbą, tad labai gerai, kai galima vizualiai pamatyti, kad vaikas tuoj ims ožiuotis ir prasides isterija. Tokiu atveju dar prieš prasidedant isterijai pabandykite jo dėmesį sukoncentruoti ties kitais dalykais. Dažniausiai priepuolius išduoda piktas žvilgsnis, ilgesnis kvėpavimas, trynimas rankomis. Panašiai juk atrodo ir suaugę kuomet artėja pykčio priepuolius.

isterija

Jeigu vaikas jus labai suerzino kai yra vaiko isteriją ir išties jums sunku su juo kalbėtis – pirmiausia labai svarbu pačiam nusiraminti. Tokiu atveju nusiraminus galėsite kur kas paprasčiau raminti ir vaiką. Atsipalaidavimui siūlome išbandyti kelis metodus:

  • Pajudėkite, pavaikščiokite ratais.
  • Kvėpkite daugiau oro.
  • Suskaičiuokite iki 10-ies.
  • Atsigerkite vandens.
  • Pabūkite šiek tiek vienas, nežiūrėkite į vaiką.
  • Įsivaizduokite greta savęs artimą žmogų, kuris jums labai svarbus, tad norėtume prie jo blogai elgtis.
  • Pasakykite sau žodžius, kurie gali padėti nusiraminti.Supraskite tai vaiko isteriją..

Smulkmenos, tačiau jų žinojimas supaprastins vaiko isterijos priepuolius.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: