Mitybos grandinė – natūralus procesas

Apie mitybos grandinę mokomasi dar mokykliniame suole, tačiau tuo metu retas daug dėmesio skiria išmoktai informacijai. Paprastai tariant, mitybos grandinė yra ekologinė sistema, kurioje vieni organizmai tampa kitų maistu ir tai yra visiškai neišvengiama.

Galbūt daugiau apie mitybos grandinę pradėta kalbėti kuomet atsirado vegetarai bei veganai, kurie tarsi bando įrodyti, kad mitybos grandinė nėra teisinga arba… kad ją galima pakeisti.

Tam tikra prasme, jie yra visiškai teisūs, kadangi šiais laikais, kai mėsa auga mėgintuvėliuose, nereikia valgyti gyvūnų, kadangi alternatyvų labai daug. Žinoma, gamtoje viskas kiek kitaip ir jeigu žmogus turi galimybę rinktis pats ir turi galimybę nuspręsti už savo augintinį, tai plėšrūs miško gyventojai gyvena pagal senus „principus“.

Augalai – pati pirmi grandinės dalis. Jie nevalgo kitų organizmų, kadangi maistą gamina fotosintezės būdu. Tačiau patys augalai jau tampa maistu kitiems, kadangi gyvūnai pasigaminti sau maisto negali. Tokiu atveju jie valgo augalus.

Mitybos Etapai

Kiek paprasčiau mitybos grandinė gali būti suskirstyta šiais etapais:

  • Pirmas mitybos lygmuo: minėti augalai, kurie patys sau pasigamina maistą.
  • Antras mitybos lygmuo: tai yra pirminiai vartotojai, kurie dar vadinami žolėdžiais. Kaip išduoda jų pavadinamas – jie maitinasi tik augaliniu maistu.
  • Trečias mitybos lygmuo: tai antriniai vartotojai, kadangi norėdami gauti maisto jie turi medžioti. Paprasčiau tariant – jie maitinasi žolėdžiais.
  • Ketvirtas mitybos lygmuo: pats paskutinis lygmuo yra plėšrūnai. Tai tik mėsą valgantys gyvūnai, kurie maitinasi trečiojo bei antrojo lygmenų gyvūnais.

Štai žmonės gali būti priskiriami ne vienam etapui. Žinoma, patys sau maisto pasigaminti negali, tačiau žmogus yra ir 2, ir 3, ir 4 lygmens vartotojas.

Apie tai plačiai kalbėti galima šiuo metu, kadangi yra tokių žmonių, kurie visiškai nevalgo gyvulinės kilmės maisto, tačiau yra ir tokių, kurie propaguoja baltymines dietas, kuriose skatina kasdien valgyti tik mėsą bei žuvį. Skiriasi žmonės, jų organizmas ir tuo pačiu priimami sprendimai – kaip maitintis, kad pavyktų gauti reikalingą energijos ir tuo pačiu jaustis sočiai.Sužinokite kaip numesti svorio.

Sužinok daugiau:  Ar energetiniai gėrimai didina energiją ar didina nuovargį?

Svarbiausia valgyti įvairų maistą, mažomis porcijomis, reguliariai ir vengti pusgaminių. Kuo daugiau natūralumo – tuo Jūsų kūnas bus Jums dėkingesnis.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: