Joga – norintiems pasveikti ir geriau jaustis

Šiais laikais daugelis žmonių labai skuba, ypač stresuoja, neturi laiko sveikai mitybai ir savo gyvenimui. To rezultatas – nelaimingas žmogus, kuris kiekvieną dieną vartoja vaistus, kurie dažnai nepadeda, skundžiasi skausmais ir nemiga. Dažnai patys geriasi gydymo metodai yra patys paprasčiausi ir tie, kurie buvo naudojami jau labai seniai. Vienas iš jų – joga.

Joga šiais laikais dažnai pavadinama vaistu nuo visų ligų.

Joga  gali padėti susitvarkyti tiek su psichologinėmis, tiek su fizinėmis žmogaus sveikatos problemomis. Daugelis išbandę pakeičia savo gyvenimą ir paprasčiausiai nebeįsivaizduoja kasdienybės be jogos. Tačiau apie viską nuo  pat pradžių.

Jogos esmė

Joga pradedantiesiems turėtų būti atliekama su specialistais, kadangi dažnas padaro savo organizmui nemažai problemų. Išmokus tinkamai valdyti savo kūną – kur kas paprasčiau perimti teisingus metodus ir vėliau juos propaguoti namuose.

Joga, tiesa – ne tik sportas. Tai atitinkamas pratimų kompleksas, kuris remiasi į kvėpavimą bei atsipalaidavimą, meditaciją, tinkamą mitybą, gražų ir sveiką liekną kūną, higieną, puikią nuotaiką bei bendravimą. Sakoma, kad joga gali padėti susitvarkyti su bet kokiais gyvenimo iššūkiais. Svarbiausia pratimus atlikti sistemingai, o ne tik tada, kai atrodo, kad užklumpa gyvenimo sunkumai.

Jogos intensyvumas

Jeigu norite pajusti jogos naudą – tokiu atveju ja užsiimti reikėtų bent jau 30 minučių nuo 2 iki 6 kartų per savaitę. Svarbiausia nepamiršti, kad tai jokiu būdu negali būti per prievartą daromas procesas, kuris atima  iš jūsų laiką. Joga reikalauja dėmesio ir lėtumo, tad jeigu skubėsite – nepavyks pasiekti norimų rezultatų. Tobulai atliekama joga apima tris skirtingus etapus: fizinį, protinį bei dvasinį atsipalaidavimą.

Jogos pratimai

Jogos pozos kai kuriems gali atrodyti labai sudėtingos. Kaip jau minėjome – pirmieji kartai turėtų būti atliekami su profesionalais. Tam yra skirti specialūs jogos namai, kuri susipažinsite su bendrais principais ir vėliau mokėsite juos tvarkingai atlikti savo namuose.

Jogos metu svarbiausia ramybė, lėtas pratimų atlikimas bei kvėpavimas per nosį. Jūsų dėmesiui pateikiame pačias paprasčiausias jogos pozas, kurias kiekvienas gali išbandyti namuose.

  • POZA Tadasana

Tadasana  – Atsistokite tiesiai ir nuleiskite rankas kuo lengviau, nuleiskite ir galvą. Sugauskite kojas ir pasistenkite jas kuo labiau ištiesti. Nugarą ir kaklą laikykite kuo tiesiau. Įkvėpimo metu pakelkite rankas ir taip kartokite įkvėpimo bei iškvėpimo procesus. Visą laiką kvėpuokite pro nosį ir kelkite aukštyn, žemyn. Kasdien bent po 20 kartų, kad pavyktų sustiprinti savo stuburą.

  • POZA Vrikšasana

Kita pozą Vrikšasana panaši į pirmą, tačiau čia mes lavinsime pusiausvyrą. Taigi, atsitokite lygiai taip pat kaip ir aprašėme prieš tai. Kūno svoris turi būti perkeliamas ant kairės kojos, o dešinė sulenkiama ir turi kulnu siekti kairės kojos šlaunį. Stovime gervės pozoje. Rankų delnus suglauskite prieš save. Būkite kelias sekundes, kol koja nepradeda labai drebėti. Paskui po truputį nuleiskite rankas ir lėtai sukeiskite kojas. Išlaikyti pusiausvyrą reikia nuo 5 iki 20 sekundžių. Kartoti bent jau 10 kartų kiekvienai kojai.

  • POZA Utthita trikonasana

Utthita trikonasana  – Tai dar viena poza, kuri gali padėti sumažinti kankinančius nugaros skausmus. Pirmiausia reikia atsistoti taip, kaip pirmosios pozos metu. Švelniai šokinėkite ir kiekvieną kartą pašokus minimaliai praskleiskite kojas bent 1 metrų viena nuo kitos. Rankos, kurios laikomos apačioje, turi būti šokimo metu skėsčiojamos į šonus. Šokinėjimo metu reikia gyliai kvėpuoti pro nosį, pasiekti diafragminį kvėpavimą.

Sužinok daugiau:  Mitybos grandinė – natūralus procesas

Jogos mityba

Dažnai sakoma jogos mityba tai viskas ir kad pasiekti puikių rezultatų jogoje be tinkamos mitybos nepavyks.

Žinoma, tai irgi neturėtų būti prievarta, tačiau dažnas pradėjęs gyventi sveikiau, lanksčiau – tuo pačiu pakeičia ir savo mitybą. Dažniausiai atsisakoma mėsos, kadangi ji tampa sunkiu maistu, kuris trukdo judėjimą. Tuo pačiu vartojama kuo daugiau daržovių, kasdien geriama labai daug vandens. Vartojamos tokios organizmo valymui tinkamos arbatos kaip žalioji bei juodoji ir taip pat Goji uogos. Svarbiausia, kad mityba tiktų jūsų organizmui. Kiekvienas jis individualus ir tai, kas tinka vienam – netinka kitam. Svarbiausia atsiminti vieną taisyklę – kad alkoholis, cigaretės ir greitas maistas teršia jūsų organizmą.

Daugelis išbandę jogą džiaugiasi, kad ji pakeitė gyvenimą.

Išbandyti verta ir Jums. Jeigu nepatiks – neužsiimkite toliau. Tačiau palaukite bent jau savaitę, kadangi po 7 dienų požiūris į jogą gali kardinaliai pasikeisti.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: