Hemorojus: priežastys, simptomai ir gydymas

Hemorojaus apibrėžimas išvertus iš graikų kalbos reiškia kraujagysles, kuriose yra labai daug kraujo. Turbūt ne vienam teko susidurti su šia gana nemalonia liga. Kai kurie asmenys jos net nevadina liga, įvardina kaip simptomą, kadangi teisingai gyvenant galima gana sėkmingai jos išvengti. Žinoma, labai svarbu stebėti ir atkreipti dėmesį į pačius pirmus organizmo pokyčius, kurie išduoda, kad susidūrėte su šia problema. Kai pamatote pačius pirmuosius Hemorojaus simptomus – laikas skubiai juos spręsti.

Nors hemorojus skirtingiems asmenims gali pasireikšti kiek skirtingais požymiais, visgi, juos visus vienija keli pagrindiniai, kurie yra labai ryškūs, tad juos greitai atpažinsite ir skubiai galėsite pradėti gydyti, nes hemorojaus gydymas yra būtinas.

Kokie Hemorojaus simptomai?

Kadangi kai kurie Hemorojaus simptomai gali sukelti šoką – reikia gydymui skirtus vaistus visada turėti po ranka. Tokiu atveju kai ryte atsikėlus pamatysite kraują lovoje arba tuštinantis taip pat išbėgs šiek tiek kraujo – neteks pergyventi ir kreiptis į gydytojus. Paprasčiausiai išgėrus vaistukų greitai pranyks nemalonūs simptomai. Kurie, tiesa, ne tik nepatrauklūs estetiškai, tačiau ir gana skausmingi.

 1. Kraujas išmatose.
 2. Kraujas iš išangės ne tuštinimosi metu.
 3. Deginimo skausmas.
 4. Niežėjimas prie išangės.
 5. Jausmas, kad vis norite tuštintis, tačiau nepavyksta to padaryti. Atrodo, kad viduriai yra užkietėję.
 6. Žarna, kuri išlenda pro išangę.

Jeigu laiku pradėsite gerti vaistus – tokiu atveju problema taip pat bus greitai išsprendžiama. Kai liga uždelsiama – dažniausiai tenka kreiptis į gydytojus. Kai kuriais atvejais net gali būti reikalinga operacija. Siūlome nepamiršti, kad delsiant liga progresuoja ir kartu su problemomis išangėje taip pat pajusite ir kur kas daugiau nemalonių simptomų. Gali pakilti temperatūra ir visas organizmas nusilpti.

Hemorojaus laipsniai

Ši liga progresuoja, tad galima išskirti laipsnius, kurie parodo, kiek stipriai yra pažengus Jūsų problema. Kuo laipsnis žemesnis – tuo hemorojaus gydymas bus greitesnis ir paprastesnis.

Išskiriamos šios stadijos:

I LAIPSNIS. Daugelis žmonių net nežino, kad jiems hemorojus, kadangi simptomai labai minimalūs ir kartais sunku suprasti, kad sukelia diskomfortą aplink išangę. Išties, žmonės net gydosi spalinukes. Tiesa, šio laipsnio liga beveik nematoma, tad geriausia sužinoti, ar hemorojus jus kankina – kreiptis į gydytoją. Atliekamas tyrimas naudojant proktoskopą.

II LAIPSNIS. Jeigu jau teka kankintis su šiuo laipsniu, turbūt labiausiai pastebimi simptomai yra kraujavimas ir nemalonus deginimas. Jaučiant šiuos simptomus daugelis žmonių jau supranta, kad juos kankina hemorojus.

III LAIPSNIS. Tai jau pažengusi liga, kuomet žarna iškrenta ne tik tuštinantis, tačiau net ir sunkau fiziškai dirbant. Dažniausiai kartu ateina ir nemalonus skausmas, karais jis būna labai intensyvus. Žmonės jaučia nuolatinį diskomfortą, tad reikalingas labai skubus gydymas, kuris gali padėti susitvarkyti su šia opia problema.

IV LAIPSNIS. Tai didžiausio, aukščiausio lygio hemorojus, kuris geriausiai atpažįstamas ir tuo pačiu jo dirginimas dažniausiai jaučiamas. Taip pat išmatose net galima pamatyti žarnų likučių. Daugelis žmonių labai išsigąsta. Tam tikra prasme – gerai, kadangi tai dažniausiai paskatina kreiptis į medikus, kurie suranda išeitį. Dažniausiai pasiekus šią stadiją būtina operacija, nepamirškite hemorojaus gydymas būtinas.

Akivaizdu, kad kuo ankstesnėje stadijoje bus pamatyta problema – tuo ją bus galima paprasčiau išspręsti. Daugeliu atveju pavyksta susitvarkyti su problemomis vaistais. Kitu atveju jau reikalinga chirurginė invazija. Kadangi hemorojus yra gana dažna problema – geriausia visada po ranka turėti vaistukų, kurie gali padėti išspręsti dar pirmos stadijos problemą.

Hemorojaus priežastys

Yra labai daug spėliojimų ir tuo pačiu labai daug hipotezių, kodėl hemorojus kankina. Ši liga jau žinoma gana seniai. Tuo pačiu yra ne vienas vaistas, kuris gali padėti su ja susitvarkyti. Problema, kad net iki šiol vis dar sunkiai išskiriamos priežastys, kurios dažniausiai tampa aktyviausiu dirgikliu, kuris ir gali sukelti hemarojų.

Hemorojaus priežastys:

 • Dažniausiai ši liga susijusi su tuštinimosi problemomis. Bloga mityba – didžiausias impulsas. Ypač blogai, kai žmonės suvartoja per mažai skaidulinio maisto.
  Tuomet ši problema taip pat dažniausiai kankina tuos, kurie išgeria labai mažai skysčių.
 • Viršsvoris yra dar vienas svarbus aspektas.
 • Mažas fizinis aktyvumas taip pat dažniausiai sukelia Hemorojaus problemas..
 • Taip pat ir sėdimas darbas. Štai todėl vis daugiau jaunų žmonių skundžiasi Hemorojaus problemomis.
 • Jis gali atsirasti ir nėščioms moterims, tad jos patenka į rizikos grupę.
Sužinok daugiau:  Vitaminas D: Visa tiesa apie vitaminą

Hemorojus kankina ir moteris, ir vyrus. Dažniausiai jo sėkmingai pavyksta išvengti vaikams, tačiau vyresnio amžiaus žmonės nėra apsaugoti. Kadangi mastai labai dideli – visada naudinga turėti vaistukų, kurie gali padėti susitvarkyti su šia nemalonia ir tikrai didelį diskomfortą sukeliančia liga.

Hemorojaus gydymas

Yra ne vienas Hemorojaus gydymo būdas. Svarbiausia nelaukti tol kol liga pasieks didesnę fazę. Tuomet jau reikalingas chirurgo įsikišimas. Geriausias ir paprasčiausias būdas ne tik sumažinti nemalonius Hemorojaus simptomus, tačiau ir visiškai visam laikui panaikinti šią problemą – specialus kremas, kurį galite rasti čia.

Hemorojaus gydymas – specialus kremas (POSTERISAN FORTE tepalas,25g)jau ne vienerius metus daugeliui žmonių tapo geriausius pagalbininku tada, kai hemorojus užklumpa netikėtai. Dažniausiai jis sėkmingai išgydo tris Hemorojaus fazes. Tik ketvirta jau reikalauja chirurginio išsikišimo, tad kol jo nereikia – gydykitės veiksmingomis, visiems puikiai tinkamomis ir jokio šalutinio poveikio neturinčiomis priemonėmis.

Hemorojus yra ta liga, kuri neišnyks jei kieno nedarysite. Problema tik didės ir tuomet mūsų rekomenduojamas kremas nebus veiksmingas ir nepadės vėl sugrįžus savo gyvenimo ritmą. Daugelis žmonių kremus turi vaistinėlėje ne tik tokiu atveju, jeigu dar niekada nesusidūrė su šia problema. Tiesiog, jeigu dirba fizinį darbą, dažnai kenčia nuo vidurių užtekėjimo arba turi didelį svorį – tai rodo, kad asmuo jau yra rizikos grupėje, tad kai vaistai visada po šalia – paprasčiausiai pavyksta kur kas geriau jaustis.

Natūralios kovos su hemarojumi priemonės

naturalios premones
Natūralios priemonė nuo Hemorojaus sumažina nemalonius simptomus, tačiau visiškai negydo ligos. Tačiau papildomai galima išbandyti močiučių rekomenduotas priemones – Natūralios kovos su hemarojumi priemonės

 1. Sėdėjimas šiltose vonelėse dažniausiai sumažina nemalonaus niežtėjimo sukeliamą diskomfortą.
 2. Užpilkite aviečių lapus ir gautu nuoviru valykite savo užpakalį. Tai dažniausiai sumažina dirginimą. Tačiau problemos negydo.
 3. Morkų lapų arbata taip pat labai puiki priemonė, kuri gali padėti sumažinti diskomfortą. Gautu viralu tepkite išangę.
 4. Petražolių nuoviras taip pat labai veiksmingas. Tačiau šiuo atveju gautą viralą gerkite. Po puodelį kiekvieną dieną.
 5. Tarpvietės masažas tai pat yra labai puiki priemonė, kuri gali padėti geriau jaustis.
 6. Šluostymosi metu naudokite kuo švelnesnį popierių.
 7. Tuo pačiu naudinga vartoti ir gerąsias bakterijas. Tiek tablečių, tiek žvakučių pavidalu.
 8. Taip pat rekomenduojama paprasčiausiai vengti labai ilgo sėdėjimo arba labai ilgo stovėjimo. Tai gali paūminti ligą ir pagreitinti stadijų didėjimą.

Hemorojus nėštumo metu

Daugelis nėščių moterų nėštumo metu ir jau pagimdžiusios skundžiasi, kad jas kankina hemorojus. Hemorojus nėštumo metu tai – visiškai natūralu, tad nereikia baimintis ir labai pergyventi. Svarbiausia jei yra hemorojus moterims visada po ranka turėti vaistukų, kad pavyktų greitai atsiradusią problemą taip pat greitai ir panaikinti. Taigi, visos nėščios moterys taip pat visada po ranka turėti turėti vaistus, kad esant poreikiui jais būtų galima pasinaudoti.

Hemorojus moterims arba nėštumo metu gali būti gydomas ne visais vaistais, tad būtinai reikia tiksliai susižinoti, ar galima naudotis tuos medikamentus, kuriuos norite.  Svarbiausia, kuo greičiau reaguoti į problemą, kad ją pavyktų išspręsti. Hemorojus moterims nėštumo metu dažniausia atsiranda jau pirmaisiais nėštumo mėnesiais ir labai dažnai tęsiasi ištisą vaiko nešiojimo periodą.

Hemorojus po gimdymo

Daugelį moterų taip pat kankina ir hemorojus po gimdymo. Taip pat geriausiai gali padėti specialius tepalus. Papildomai rekomenduojame išbandyti kegelio pratimus kad neatsirastu hemorojus po gimdymo, kurie turi būti atliekami reguliariai. Šie pratimai rekomenduojami apskritai nėščioms moterims ir kurio yra ką tik pagimdžiusios. Tuo pačiu hemorojus po gimdymo turi būti gydomas specialiais tepaliukais.

Tai tikrai labai nemaloni liga, tačiau su ja gyventi nebūtina. Su specialiais tepaliukais galima labai greitai bei sėkmingai susitvarkyti su kankinančiomis problemomis. Kuo greičiau reaguosite į ligą – tuo greičiau ji liks tik kaip nemalonus atsiminimas ir gyvenimas sugrįš atgal į savo vėžes.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: