Menstruacijos: viskas, ką kiekviena turi žinoti apie savo ciklą

Menstruacijos ciklas ir Mėnesinės viskas, ką kiekviena turi žinoti apie tai.

Mėnesinės – moters gyvenimo dalis, kuri atskleidžia reprodukcijos galimybes.  Pateikti vienos nuomonės apie menstruacijas neįmanoma, kadangi skiriantis organizmui skiriasi ir ciklas, pačių mėnesinių gausumas, net skausmas, kurį tenka patirti ypatingomis dienomis. Vienos mėnesinių metu nejaučia beveik nieko, kitas kankina labai didelis skausmas galintis privesti net iki greitosios pagalbos.
Suprantama, kiekviena pažįsta savo kūną ir žino kaip elgtis artėjant toms dienoms.

Kas vyksta mėnesinių metu?

Jaunos merginos pergyvena, kad kartu su krauju pasišalina ir audinio gabalėliai, kurie atrodo tąsūs, kartais konsistencija labai kieta. Tačiau išties tai ne audiniai, o kraujo krešuliai, kurie gali būti didesni arba mažesni, spalva gali būti nuo rausvos iki sodžiai vyšninės. Pačios mėnesinės susideda iš anksčiau minėto kraujo bei funkcinės gleivinės sluoksnio, kuris pasišalina iš gimdos. Ji taip tarsi save atnaujina, išvalo tai, kas yra nereikalinga.

Kodėl vėluoja mėnesines?

Turbūt ne vienai moteriai teko susijaudinusiai bėgti pirkti nėštumo testo ir nekantriai laukti ką jis parodys. Tačiau vėluojančios mėnesinės tikrai nereiškia, kad esate nėščia. Yra labai daug priežasčių, kurios gali paskatinti nusikeliančias mėnesines.

  • Minėtas nėštumas.
  • Patiriamas stresas.
  • Pasikeitusi mityba.
  • Anoreksija arba apsivalgymas.
  • Hormoninių tablečių vartojimas.
  • Ekstrinės tabletės išgėrimas.
  • Nemiga.
  • Didelis fizinis krūvis.
  • Antibiotikų vartojimas.
  • Policistinių kiaušidžių sindromas.
  • Skydliaukės disfunkcija.
  • Priešlaikinė menopauzė.
  • Ir kita.

Akivaizdu, kad priežasčių gali būti labai daug, tad tikrai nereikia pergyventi dėl nėštumo arba kokių nors ligų. Labai dažnai mėnesinės dingsta tada, kai įprastas moters gyvenimo ritmas pasikeičia. Į tai dažniausiai reaguoja visas organizmas, tad nieko keisto, kad moters ciklas taip pat išsibalansuoja.

Mėnesinių ciklas

Skaičiuojamas ciklas prasideda nuo vienų mėnesinių pradžios ir tęsiasi iki kitų mėsinių pradžios. Kiekvienos moters ciklas skiriasi, kuris gali tęstis nuo 25 iki 45 dienų. Savo ciklo sekimas yra labai geras ir reikalingas dalykas. Tokiu atveju paprasčiau pamatysite savo vaisingas dienas, galėsite planuoti nėštumą, galiausiai, pasiruošti išvykoms, kurias mėnesinės dažnai apsunkina.

Sužinok daugiau:  Venų varikozė: ar yra būdas išgydyti 2019 ? (Ekspertų nuomonė)

Ar nereguliarios mėnesinės yra normalu?

Kol vienos moterys serga kaip laikrodukai, tuo tarpu kitos kiekvieną mėnesį gali vis nustebti, kad mėnesinių sulaukia neįprastu laiku. Svarbiausia apsilankyti pas gydytoją, kad jis įvertintų jūsų būklę. Jeigu viskas gerai – tokiu atveju dėl nereguliarių mėnesinių nereikia labai pergyventi. Juolab, dažnai moteriai jos susinormalizuoja sulaukus 25-erių metų.

Žinoma, nereguliarios mėnesinės, kai jos trunka skirtingą laiko tarpą ir ateina kiekvieną mėnesį, tačiau skirtingu laiku – nėra kažkas labai neįprasto. Tačiau jeigu nesergate bent po 3 mėnesius – tokiu atveju reikia skubiai kreiptis į gydytoją. Dažnai padeda kontraceptinės tabletės, kurios normalizuoja ciklą.

Mėnesinės yra visiškai natūralus moters kūne vykstantis procesas. Pasistenkite į jo pokyčius reaguoti kuo paprasčiau. Tokiu atveju ir ciklas bus stabilus bei pasikartojantis tuo pačiu metu.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: