Kieno kraujo grupę dažniausiai paveldi vaikas?

Neseniai į pasaulį atėjusio vaikelio kraujo grupės sužinojimas yra įprastas procesas. Daugeliui tėvelių atrodo, kad pagal žinomą kraujo grupę galima parinkti vaikui tinkamiausią mitybą, padėti įvertinti galimas ligas, kadangi spėjama, kad kartu su vieno iš tėvelių kraujo grupe taip pat galima paveldėti ir tam tikras ligas. Tiesa, kai sužinoma, kad vaikas nepaveldėjo nei vienos iš tėvelių grupės – nuotaika subjursta ir kyla nepasitikėjimas tėvyste. Visgi, norime nuraminti. Vaikas gali turėti kitą kraujo grupę nei abu tėvai.

Kraujo grupės paveldimumas ir dažnumas

Pati dažniausiai kraujo grupė, kuriai tuo pačiu perpylimui tinka visos kitos – pirmoji. Šitą grupę turi apie 50 procentų žmonių.

Kiek retesnė yra antroji kraujo grupė, kurią turi apie 35 procentus žmonių.

Trečią  – 20 procentų ir pati rečiausia – ketvirta kraujo grupė, kuria gali pasigirti turintys vos 5 procentai žmonių. Pirmoji grupė yra pati paklausiausia, ji tinka visoms kitoms kraujo grupėms. Tuo tarpu ketvirtoji – pati rečiausia ir būtent jos dažniausiai pritrūksta medicinos įstaigose. Tad jeigu turite ketvirtą – paaukokite savo kraujo.

Kraujo grupės tinkamumas pagal stiprumą

Sakyti, kad viena grupė yra stipresnė nei kita – neįmanoma, kadangi skiriasi ne tik kraujo grupė, tačiau ir visas žmogaus organizmas. Tačiau ilgalaikiai tyrimai leido padaryti išvadas, kad tam tikrą kraujo grupę turintys asmenys dažniausiai serga tam tikromis ligomis. Taigi, asmuo gali turėti polinkį į tam tikrą ligą ir tai susižinoti visada yra naudinga.

Pavyzdžiui, II kraujo grupę turintys asmenys kur kas dažniau serga skrandžio vėžiu. Tai – ne sutapimas. Internete galima rasti daugiau info apie konkrečias ligas. Juolab, teigiama, kad 3 grupės žmonės sunkiai išgyvena be mėsos, tai 1 grupės gali be jokių problemų būti vegetarais.

Kraujo grupės lentelė

Lentelėje nurodytos galimybės, kurią kraujo grupę tikėčiausia paveldės vaikas.

Sužinok daugiau:  Intensyvūs pirmieji metai - Kūdikystė 1-6
Mamos Tėčio 0 (I) A (II) B (III) AB (IV)
0 (I) 0, A 0, B A, B
A (II) 0, A 0, A 0, A, B, AB A, B, AB
B (III) 0, B 0, A, B, AB 0, B A, B, AB
AB (IV) A, B A, B, AB A, B, AB A, B, AB

 

Grupė sužinoma atlikus kraujo tyrimą:
  • Tyrimui nereikalingas joks specialus pasiruošimas.
  • Tyrimams imama 10 ml. kraujo.
  • Jeigu prieš tyrimą asmuo gėrė Dextrano – rezultatai gali būti netikslūs, tad laboratorijoje turi būti informuojama apie vartojamus vaistus.

Kraujo grupеs nustatymas: tyrimas

Naudinga įsiminti ne tik savo kraujo grupę, tačiau taip pat ir Rh faktorių, kurį yra naudinga žinoti, pavyzdžiui, kraujo perpylimo metu. Tai – antigenas, kuris gali būti Rh + arba Rh -.

Jeigu žmogaus faktorius yra Rh +, tai rodo, kad jo kraujyje yra antigenas. O jeigu žmogaus kraujas yra Rh – – tai rodo, kad jo eritrocitai neturi antigeno. Jeigu žmogaus kraujas pasižymi Rh – – tokiu atveju  į jo organizmą negalima pilti net ir tos pačios grupės kraujo, kuri yra Rh +, kadangi tuomet žmogus gali susidurti su sveikatos problemomis. Dažniausiai problemos atsiranda ateityje, tačiau ši informacija reikalinga visiems gydytojams, kurie stengiasi kokybiškai atlikti paciento gydymo procedūrą.

Rh faktorius dažniausiai nustatomas tuomet, kai moterys yra nėščia. Dažniausiai pasitaikantis atvejis – moters kraujo grupė yra Rh -, vyro yra Rh +, tad vaiko taip pat būna Rh +.

Kraujo grupės žinojimas šiais laikais yra būtinas. Nors, esant poreikiui, gydytojai labai greitai sužinos kokia Jūsų kraujo ir be jūsų pasakymo, visgi, savoms reikmėms ši informacija yra svarbi.

 

Kraujo grupė gali atskleisti, kokiomis ligomis esate linkęs sirgti ir kokia mityba Jums labiausiai tinka.

Suteikite vaikui kokybišką gyvenimą – atlikite tyrimus.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: