Dukano dieta: rezultatai visam gyvenimui

Dukano dieta yra ta, kuri užtikrina subalansuotą kasdieninę mitybą ir garantuoja, kad kiekvienas numestas kilogramas nesugrįš atgal. Tiesa, daugelis metančių svorį nori radikalių rezultatų. Atrodo, kad intensyvus kelių metų valgymas turėtų nukristi per kelias savaites. Deja, stebuklų nebūna, kadangi galiausiai baigus laikytis dietos kilogramai paprasčiausiai sugrįžta atgal. Žinoma, galima rasti ir griežtesnių ir laisvesnių dietų.

Dukano dieta kas tai ?

Viena iš tokių galinčių užtikrinti ilgalaikį rezultatą – Dukano dieta.

Dukano dietos stebuklas ir pagrindinis niuansas, kuris padeda sėkmingai mesti svorį – baltyminio maisto vartojimas. Pirmuoju šios dietos bandymų triušiu tapo mokslininko Dukano draugas, kuris penkias dienas valgė tik mėsą. Tokia mityba padėjo sėkmingai atsikratyti nenorimų kilogramų, kurie, vėliau ir taisyklingai maitinantis su mažu kiekiu angliavandenių, negrįžta.

Tiesa, baltymai tinka ne visiems. Nusprendus laikytis šio mitybos rėžimo išsiaiškinkite, koks yra Jūsų cholesterolis, kad per didelis mėsos kiekis nepadidintų blogojo cholesterolio kiekio. Jeigu Jūsų sveikata puiki – ši dieta dažnu atveju tampa viso gyvenimo rėžimu.

Papildomai turite žinoti, kad baltyminis maistas apsunkina inkstų veiklą, tad kasdien reikia išgerti bent jau apie du litrus vandens. Naudinga atsisakyti kavos bei kitų skysčių, kurie pašalina skysčius iš organizmo. Jeigu nuo per didelio baltymų kiekio burnoje atsirado nemalonus kvapas – siūlome ryte suvalgyti šaukštą avižų košės.

Kaip supratote, angliavandeniai nėra visiškai išbraukiami iš kasdieninės mitybos, tam tikri kiekiai būtini, juolab, ši dieta nėra radikali. Pačioje mitybos pradžioje gali atrodyti, kad  triūsta energijos. Taip yra todėl, kad daugelio organizmai yra pratę prie greitai gaunamų angliavandenių, tad tenka pralaukti pereinamą laikotarpį. Jis trunka apie porą dienų, gali skaudėti galvą.

Tiesa, vėliau – energijos pliūpsnis, gera nuotaika ir krentantis svoris.
Jeigu nusprendėte dietos metu vartoti tik baltyminį maistą – tokiu atveju negalima šio mitybos rėžimo laikytis ilgiau nei dešimt dienų.

Dukano dieta klasifikuojama priklausomai nuo to – kiek norime numest svorio.

dukano planas

STAIGI DIETA

Tai greitas būdas numesti svorio. Jos metu galima valgyti tik paukštieną, jautieną, žuvį, jūros gėrybes, kiaušinius, varškę. Jokių angliavandenių, tik baltymai. Produktus virkite arba troškinkite, venkite papildomų riebalų. Žinoma, dieta bus veiksminga tik tokiu atveju, jeigu paroje bus bent minimalus kalorijų deficitas. Į mitybą gali būti įtraukiami svogūnai, bazilikas, raudonėlis bei kiti natūralūs prieskoniai. Greta žuvies galimos ir avižos.
Venkite net ir mažiausio kiekio cukraus. Jis sumažins svorio kritimą.

Sužinok daugiau:  Bolivinė balanda – ir grožiui, ir sveikatai

KAITALIOJIMAS

Antrojo etapo metu greta baltyminio masto valgome daugiau daržovių, kurios jums suteiks energijos pliūpsnį. Tai kur kas lėtesnis svorio kritimo būdas, kadangi dažniausiai per savaitę nerenkama iki vieno kilogramo. Tiesa, visiškai sveikai ir su išvengimu, kad svoris grįš, tad tai geriausias kūno mažinimo būdas. Morkos, artišokai bei burokėliai turėtų būti valgomi tik kartą per savaitę. Būtent jais siūlome nepiktnaudžiauti. Geriausia rinktis lapines daržoves. Venkite bulvių!

STABILIZAVIMAS

Trečias etapas, jeigu laikotės jų visų paeiliui, arba trečioji galimybė yra svorio stabilizavimas. Pavadinimas išduoda, kad jo metu bus bandoma paskatinti organizmą išnaudoti tas kalorijas, kurios yra suvalgomos kiekvieną dieną ir jų nekaupti savo organizme. Stabilizavimo metu reikia valgyti tai, kas buvo aptarta pirmame etape.

Tačiau papildomai reikia įtraukti tam tikrus mitybos komponentus.

  • Per dieną galima suvalgyti vieną vaisių, kurio svoris siekia iki 200 g.
  • Per dieną galima suvalgyti vieną riekelę duonos.
  • Per parą galima suvalgyti net iki 40 g sūrio.
  • Per savaitę galima suvartoti porciją krakmolingo maisto, tai yra, makaronai, bulvės ir ryžiai.
  • Nepamirškite, kad viską naudinga derinti su sportu.

Štai tiek. Svarbiausia, kasdien valgyti baltyminį maistą ir sumažinti greitų angliavandenių kiekį. Tokiu atveju kilogramai ne tik nukris, tačiau formos laikysis, jausitės puikiai.

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: