Į pradžią
lietuvikai anglikai

2012 m. balandžio 24 d.

Versija neįgaliesiems

Struktūra ir kontaktai - Apie VVSPT

Sveikata ir visuomenė tarpusavyje labai glaudžiai susijusios: visuomenės raida priklauso nuo jos sveikatos, o sveikata – nuo visuomenės raidos, todėl visais laikais vienas svarbiausių uždavinių buvo ir tebėra – išvengti ligų ir išsaugoti sveikatą. Iki 1700 metų pasaulyje siekiant užkirsti kelią užkrečiamųjų ligų plitimui sergantys žmonės būdavo izoliuojami nuo visuomenės, 1840 metais pradėta rūpintis aplinkos sanitarija, o nuo 1910 metų – asmens higiena.

Sanitarijos įstaigų veiklos Lietuvoje pradžia siekia tik XIX a. antrąją pusę, kai Vilniuje ir Kaune buvo įkurtos Vykdomosios sanitarijos komisijos. Nuo 1876 metų, kai Lietuvoje įsigaliojo Miestų nuostatų įstatymas, Vilniaus ir Kauno miestų valdžia pradėjo rūpintis medicinos ir sanitarijos reikalais, t.y. buvo steigiamos sanitarijos tarnybos. Tarpukario metu sanitarijos veikla, mokyklų sanitarija, mokinių sveikatos išsaugojimas, ligų prevencija, sanitarinis švietimas buvo vykdomas keleto valstybinių institucijų. Daugiausia sanitarijos srityje dirbo savivaldybės. Valstybinė sanitarijos inspekcija, pavaldi sričiai, Lietuvoje veikė iki 1945 metų, vėliau šios įstaigos tapo savarankiškomis sanitarijos-epidemiologijos stotimis. 1991 metais sanitarijos-epidemiologijos stotys reorganizuotos į higienos centrus, o nuo 1995 metų – į visuomenės sveikatos centrus apskrityse (VSC). 2000 metais dalis VSC vykdomų valstybinės higieninės kontrolės funkcijų pavestos vykdyti dviem rinkos priežiūros institucijoms – Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Todėl nuo 2000 metų VSC aktyviai pradėjo vykdyti visuomenės sveikatos stiprinimo ir visuomenės sveikatos stebėsenos (monitoringo) funkcijas.

2000 m. gegužės 15 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įsteigė Valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Tarnyba), siekdama:

* stiprinti visuomenės sveikatą;

* užkirsti kelią grėsmėms žmonių sveikatai;

* informuoti visuomenę apie galimybes saugoti ir stiprinti sveikatą.

Iki 2006 metų VVSPT buvo pavaldžios kai kurios specializuotos visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos ir VSC. Vykdomos visuomenės sveikatos priežiūros sistemos reformos metu specializuotos visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos (Lietuvos AIDS centras, Respublikinis mitybos centras, Lietuvos sveikatos informacijos centras, Ekstremalių sveikatai situacijų centras, Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras, Valstybinis psichikos sveikatos centras, Valstybinis aplinkos sveikatos centras) tapo pavaldžios SAM, reorganizuotas Visuomenės sveikatos ugdymo centras, pasikeitė Tarnybos veiklos tikslas. 

VVSPT vizija – mes esame pajėgūs keisti visuomenės ir valdžios požiūrį į žmogaus sveikatą kuriant saugią aplinką ir sveikesnę visuomenę.

Mūsų paslaugos lengvai prieinamos ir vienodai kokybiškos visoje Lietuvoje.

Mūsų veikla ir sprendimai gerbiami, pripažįstami ir įgyvendinami.

Mes įdiegiame mokslo pasiekimus praktikoje.

Remiame politines ir verslo iniciatyvas, kurių tikslas – sveikesnė visuomenė.

Mes esame iniciatyvūs, profesionalūs, gerai sutariantys komandos nariai.

Mes dirbame sąmoningoje ir aktyvioje visuomenėje, kurioje kiekvienas jaučia atsakomybę ne tik už savo, bet ir kitų sveikatą.

VVSPT misija – vertinti ir valdyti riziką žmonių sveikatai, susijusią su paslaugomis, gaminiais, aplinkos veiksniais ir užkrečiamosiomis ligomis. Taip mes padedame kurti sveiką gyvenimo aplinką.

Veiklos kryptys:
Teritorinių visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų veiklos koordinavimas ir kontrolė.
Valstybinė visuomenės sveikatos saugos kontrolė.
Užkrečiamųjų ligų profilaktika ir kontrolė.
Visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus atitinkančios aplinkos užtikrinimas.
Vartotojų teisių gynimas visuomenės sveikatos saugos ir paslaugų kokybės požiūriu.
Licencijuojamos visuomenes sveikatos priežiūros veiklos kontrolė.

 

 VVSPT DARBO REGLAMENTAS

 VVSPT VIDAUS TVARKOS TAISYKLĖS

 VVSPT NUOSTATAI

 

Renginių kalendorius
<2012 Balandis>
PATKPŠS
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      Pigios paskolosia
comparecarinsuranceonline.com